Ušetřete na předražených hotelech

Rozhodli jste se vyrazit na pár dní do Prahy, prohlédnout si krásy našeho hlavního města? V takovém případě byste měli co nejdříve začít řešit otázku ubytování. Praha je velmi žádaná, zejména v hlavní sezóně. Proudí sem miliony turistů ročně, se kterými se musíte dělit o hotely, apartmány, penziony a další jednotky. Neváhejte proto s rezervací vhodného pokoje neotálet, čím dříve začnete, tím lépe pro vás.

odraz budovy v oknech

Hotely – mnohdy v centru, avšak příliš vysoké ceny, vhodné spíše pro luxusnější dovolenou

Penziony – levnější než hotely, avšak mnohdy v okrajových částech Prahy, tedy nutnost zdlouhavé dopravy do centra

Ubytovny – vhodné pro nízkonákladové cestovatele, kteří nechtějí připlácet tisíce za luxus, a zároveň chtějí bydlet v centru dění

Hotely, apartmány a další jednotky

Jaké máte v Praze vůbec možnosti? Nachází se zde tisíce nejrůznějších turistických jednotek, hotely počínaje, penziony a apartmány konče. V poslední době se však poměrně rozmohly ubytovny, které představují velmi atraktivní způsob, jak setrvat ve výhodné lokalitě, avšak neplatit za to tisíce. Pokud to je přesně to, co chcete, tedy bydlet v centru, blízko všem památkám, ale zároveň neplatit za noc víc, jak pár set korun, tak je ubytovna Praha optimálním řešením.

ložnice s dřevěným nábytkem

Vše, co budete potřebovat

Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, musíte samozřejmě počítat s tím, že se luxusu jako v drahých hotelech nedočkáte. To je však samozřejmé. To však neznamená, že vám bude něco scházet – ubytovny jsou vybaveny komplexně, najdete tam vše, co pro spokojenou dovolenou či výlet potřebujete. Kvalitní postel a všechen ostatní nábytek, soukromá koupelna i toaleta, to vše je samozřejmostí, stejně jako dobře vybavená kuchyně. Za pár set korun za noc získáte zkrátka všechno, co budete potřebovat. Pokud vám tedy nejde primárně o luxus, je tato varianta skvělou volbou.