Konferenční stolek s úložným prostorem z masivu perfektně zapadne do stylu rustikal

Jak si zařídit byt? Na toto téma existují stovky různých návodů. Co takhle zkusit ponořit se do rustikálního stylu a více se uzemnit?

Co je to rustikal

Pod tímto názvem bychom si mohli představit cosi prastarého, co je velmi silně spjato s okolní přírodou a obecně s venkovským životním stylem. Život na venkově byl před staletími mnohem klidnější, ačkoli se tu a tam vyskytovaly různé pře a boje za „vyšší zájmy“, které vyvolávali především lidé z bohatých vrstev společnosti. Prostí venkované měli svých starostí dost a zpravidla je věnovali každodennímu zajištění obživy. Po celý rok bylo co na práci a tomu také odpovídala jejich venkovská sídla, velmi prostá, zařízená jednoduše a přitom účelně.

jiřičky v hnízdě

K této poklidné a přívětivější a méně stresující době se navrací právě styl rustikal. Napodobuje vybavení venkovských stavení a dalších staveb mnoha způsoby, například zachováním stropního trámoví, úpravou zdiva, nátěry a omítkami, podlahovou krytinou, bytovými doplňky a mimo jiné i rustikálním nábytkem.

dřevěné obložení

S tím se můžete setkat v celé řadě obchodů, které inzerují i některé velmi zajímavé kousky, jako jsou truhly, skříně, komody a také konferenční stolky s úložným prostorem. Většinou se jedná o dřevěný masiv, poctivou strojní či ruční výrobu, tedy žádné dřevotřískové slepence a náhražky s formaldehydovým pojivem.

Rustikální nábytek vám pomůže hodně se „uzemnit“. Co si pod tím představit? V dnešní uspěchané době je to velmi důležitý faktor, který udržuje v činnosti stabilní imunitní systém a pomáhá vyrovnat se s projevy chronického stresu a pracovního přetížení. Rustikálně zařízený domov to dokáže a spolu s ním i dostatek kořenové zeleniny a častý pobyt na čerstvém vzduchu. Nesázejte tedy na nic „syntetického“, obklopte se přírodními materiály a mimo jiné využívejte i bosonohých chodníčků, chůze venku po trávě naboso dělá divy.