Bez práce

Nu, co nyní počít? Po odpracovaných letech u jedné firmy najednou člověk neví kudy kam. Nadávky a stěžování nepomohou. Takže na začátek se alespoň nahlásit na úřadu práce. Pokud vám podnik nedal odstupné, dostanete peníze od státu. Ne samozřejmě plnou mzdu, ale jen nějaká procenta. Pokud si pak práci nenajdete (oni vám ji nenajdou určitě) bude tento váš příjem klesat a klesat, až skončíte na tom nejmenším základě, to jest existenčním minimu, které je nyní kolem dvou tisíc tří set korun přibližně. Na pohádky o životním minimu zapomeňte, na to máte nárok, jen když budete mít smlouvu na práci o na DPČ. Pokud ne, máte již dříve zmíněné existenční minimum. Už si to nevylepšíte ani kdysi možnou práci pro město. Tedy jak kde. Někde zájem nemají.

Nuže, to je velmi černý a velmi obecný scénář. Skončit to tak všechno může, ale také nemusí. U nás je spousta pracovních agentur, kde se vám budou opravdu snažit opravdu pomoci.

znázornění práce

Nemusíte se nikde hlásit, oni sami vám budou posílat nabídky pro vás výhodných míst, a rozhodně vás nebudou posílat někam do Horoucích Pekel za pár peněz, jako na pracovním úřadě. Ostatně i kdyby, můžete odmítnout, což na UP nelze. Tedy, zase, lze samozřejmě, ale tím končíte a už nedostanete ani vindru.

Jsou tu však ještě i jiné naděje. Například nabídka práce Brno má poměrně slušný přehled, co se kde šustne a nabízí skutečně spoustu pracovních míst pro všechny možné profese. Zde se skutečně není třeba ničeho obávat a stačí jen a jen hledat.

dělníci

Schválně se mrkněte na jejich web, a to tak, že kliknete na odkaz výše. Ano, ten modrý. Uvidíte pak hned spousty a spousty možností, uklízečkou počínaje a učitelem konče. Je zde možno sehnat práci dělníka stejně jako práci průvodčího, práci na pár hodin nebo na celý úvazek. Nepřeberné množství inzerátů nám určitě pomůže k tomu, abychom se zase co nejdříve ocitli v zaměstnání.