Jak ušetřit na cestovním pojištění

Někdo si může myslet, že nejjednodušší, jak ušetřit na cestovním pojištění, je nepořizovat si ho, což určitě není pravda. Určitá ochrana při cestování je samozřejmě nutnost, bez cestovního pojištění byste neměli vyjet ze země.
O tom, že je cestovní pojištění samozřejmostí při cestování do vzdálenějších krajin snad skoro nikdo nepochybuje. Cestování v rámci Evropské unie se lidem nezdá jako moc rizikové, a tak si často cestovní pojištění nepořídí, i když často vychází i na pár korun denně.
kalkulačka na faktuře
Evropský průkaz zdravotního pojištění také není úplně tak nejlepší. Tento průkaz garantuje pouze stejnou péči, jako mají průměrní obyvatelé země, ve které se nacházíte. Pokud ale oni musí platit různé poplatky za ošetření, musíte je platit také. To stejné platí za ohromné poplatky v soukromých ordinacích. Proto vás často o trochu dražší pojištění vyjde nakonec levněji než pojištění nejlevnější.
Pokud se rozhodnete si sjednat vaše cestovní pojištění online přes webovou stránku pojišťovny, měli byste se zejména zaměřit na konečnou výši lékařského limitu a platnost, na kterém území vám pojištění platí. K tomuto základnímu pojištění bych určitě zvážil pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám či úrazové pojištění.
drobné a hodiny
Další věci při zařizování cestovního pojištění je přečtení a seznámení se s podmínkami pro cestovní pojištění, abyste přesně věděli, na co se vaše cestovní pojištění vztahuje a na co nikoliv. Samotné cestovní pojištění není vždy zárukou pro bezproblémovou kompenzaci případných škod.
Na závěr mohu pouze říct, že byste neměli určitě šetřit při připravování vaší dovolené či zájezdu na cestovním pojištění. Připlacením si pár desítek korun vám může v konečné fázi ušetřit i několik desítek tisíc korun za léčebné výlohy v případě zranění v zahraničních zemích.