Jak pečovat o svou myčku

Možná si myslíte, že toto tvrdě pracující zařízení je samočistící, ale ve skutečnosti nabírá zbytky jídla a voda v myčce je mastná po předešlém mytí. Pravidelně ji čistěte a zabráníte tak problémům se špinavým nádobím po mycím procesu. Na realizaci našeho návodu budete potřebovat následující:
 
•        Staré noviny
•        Horkou, mýdlovou vodu nebo roztok octa a vody
•        Špičatý nástroj, jako je špíz, párátko nebo pinzeta
•        Starý zubní kartáček
•        Víceúčelový čistič
•        Tkanina z mikrovlákna
 sklenice na víno v myčce
1. Začněte mytí myčky mycím prostředkem
 
Zapněte myčku, odstraňte špinavé nádobí nebo příbory a spusťte cyklus horkého mytí. Po dokončení vypněte myčku ze sítě a zcela otevřete dveře myčky. Rozprostřete noviny na podlaze před sebou, abyste chytili kapky z myčky.
 
2. Vypusťte myčku
 
Vyndejte všechny koše a držáky na příbory, které lze odstranit, a namočte je v horké, mýdlové vodě. Jsou-li velmi mastné, použijte roztok jednoho dílku octa a pěti dílků vody.
3. Vyčistěte odtok
 špinavé nádobí
Vezměte si malý špičatý nástroj, například párátko nebo pinzetu, a odstraňte z vodních otvorů na ramenech turbíny nečistoty, protože blokované rotátory ovlivňují cirkulaci vody. Pokud má váš stroj filtr, vytáhněte jej a vyčistěte. Namočte ho do mýdlové vody a opláchněte.
 
4. Zkontrolujte podlahu myčky nádobí
 
Vytáhněte spodní stojan a podívejte se na podlahu myčky nádobí, zejména na odtok, a odstraňte veškeré nánosy. Pomocí kartáčku na zuby a víceúčelového čisticího prostředku vyčistěte odtok a poté opláchněte. Zkontrolujte také strany a oblasti závěsů. Otřete dvířka hadříkem a víceúčelovým čisticím prostředkem a pečlivě očistěte kolem tlačítek.
5. Zkontrolujte gumové těsnění
 
V záhybu gumového těsnění se často usazují nečistoty a mastnota, kterou je třeba zlikvidovat, aby vaše nádobí nebylo zbytečně špinavé. Záhyby pravidelně otírejte vlhkým hadříkem.