Kompresor s velkou výdrží

Pokud potřebujeme šikovného pomocníka do dílny, který vždy dodá potřebné množství stlačeného vzduchu, tak je potřeba koupit si kompresor a starat se o něj.

Kompresor s velkou výdrží

Správná péče

Dostatečně silný kompresor skutečně produkuje potřebné množství stlačeného vzduchu, který je opravdu potřeba v mnoha firmách, aby mohli vykonávat dobře a efektivně svou práci. Je to stroj, který nám slouží a má pohyblivé součásti, takže se o něj musíme pravidelně starat, aby stále sloužil jako nový. Hned první věcí, kterou musíme hlídat a po určité době měnit je olej. Například pístový kompresor funguje díky stlačování vzduchu pístu, který potřebuje být právě mazán olejem.

vzduchový kompresor

Olej musí být samozřejmě čistý a mít dobré mazací vlastnosti, a proto se u většiny strojů musí v určitém intervalu měnit. Dále pak do zařízení musí vstupovat vzduch, ale bez nečistot, aby nepoškodili vnitřní ústrojí. Tuto čistotu zajišťují filtry, které se samozřejmě také po určité době mění nebo čistí. Nádoba stroje je samozřejmě uzavřená, aby nikde stlačený vzduch neunikal, a proto může uvnitř vznikat kondenzát, přičemž pokud je vespod nádoby ventil, tak se musí pravidelně vypouštět ven.

Servis

Pakliže koupíte kvalitní výrobek s dostatečnou výkonovou rezervou, o který se budete dobře starat, tak se nemusíte obávat poruch. Ale je dobré mít servis, který Vám zajistí servis i údržbu, aby stroj hezky stále fungoval a Vy s ním mohli pracovat. Servis kompresorů zvládají levou zadní, a proto sem můžete dát vždy kompresor na pravidelnou prohlídku.

vzduchový filtr

Tu doporučují provádět jednou za rok, kdy například kontrolují olej, filtry, čistí chladič a odpouštěč, mažou ložiska a další všechny potřebné úkony, které mají skutečně na životnost vliv. Stačí firmu kontaktovat a ona Vám sama poskytne odbornou konzultaci. Kdyby se přeci jen něco na kompresoru pokazilo, tak na nic nečekejte a zavezte jej do tohoto servisu, aby zase fungoval, jak má. Problém zde nedělají ani rozsáhlé generální opravy, které budou provedeny odborně. Jistě potěší i adekvátní ceny, protože nezaplatíte víc, než je nutné.