Dřevěný zahradní altán pro děti i pro dospělé


Když si pořídíte děti a začnou vám růst před očima v předškolním věku, možná se od nich dozvíte, že by se jim na zahradě líbil malý domeček. Takovéto touhy nejsou ničím neobvyklým, možná jste je měli i vy, když jste byli malí, ale vám se váš sen nepodařilo realizovat. Máte-li tu možnost se do výstavby zahradního altánu dřevěného pustit, možná si ve vaší fantazii představíte, jaké to bude, až altán bude stát na svém místě, a co vlastně pod jeho střechou můžete dělat.

altán ve vodě

Grilovat – víte, že existují tzv. bezkouřové grily, které můžete mít třeba pod pergolou nebo v altánu, a budou grilovat naprosto bez zápachu? Pokud jste zastánci zdravé výživy, nemusíte grilovat maso, ale gril využít pouze jako varnou desku. Zatopíte pod ním dřevěným uhlím a na nerezové plotýnce si třeba ohřejete venku vodu na kávu, vytvoříte chlebové topinky nebo sendviče se zeleninou a sýrem, anebo tu klidně můžete péct palačinky a následně je plnit bílým jogurtem a jahodovým džemem.

altán pod sněhem

Pracovat na počítači – práce na notebooku pod altánem má jednu zásadní výhodu – jste doslova obklopeni energií z okolního přírodního prostředí a práce vám tu může jít lépe od ruky. Zároveň nemusíte větrat, protože větrání je zajištěno automaticky, a výhodné je altánek umístit na místě s dobrým rozhledem, abyste mohli vnímat okolní krásu okrasných dřevin a kvetoucích rostlin.

altán na podzim

Hrát si s dětmi – a konečně vaše děti dostanou dárek, jaký si přáli. Můžete jim altánek zcela přenechat na jejich hraní, anebo si tu můžete s nimi hrát https://scratchwars.com/jak-hrat/ i vy. Pokud je dostatečně prostorný, dají se tu sestavovat stavebnice, skládat puzzle, postavit vláčky nebo autodráhu, můžete tu samozřejmě hrát klasiku – „Člověče nezlob se“, karetní hry, pexeso, kostky a mnoho dalších zejména deskových her. Děti si do altánu mohou také vzít psa, kočku, morčata, králíka, anebo tu s nimi můžete sázet a přesazovat rostliny.