Závěsné zařízení je k nezaplacení

Auto s tažným zařízením je dnes k nezaplacení. Nemusíme přímo jezdit s obytným karavanem, stačí nosič na jízdní kola nebo přívěsný vozík pro občasné akce typu převozu nábytku a dalších objemných a těžších věcí.

Není nadto odvézt si náklad sám

Možná vás někdy napadlo, po předchozí neblahé zkušenosti s některými lidmi, že je v některých případech lepší vsadit na své vlastní sily a schopnosti. Mít situaci pod kontrolou je také přirozenou lidskou vlastností, alespoň předejdete různým reklamacím a tahanicím a ztrátě času v souvislosti s výměnou poškozeného zboží atp.

tažné zařízení

Odvoz nábytku a spotřebního zboží – některé obchody nabízí tuto službu za příplatek, ale záleží vždy na osobním přístupu zaměstnanců, kteří s nákladem nemusí zacházet zrovna v rukavičkách. To platí hlavně o domácích spotřebičích, kde je citlivá elektronika, a kde se počítá každý otřes. Vyplatí se tedy nakupovat např. chladničky či pračky v kamenných prodejnách a odtud je odvézt přívěsným vozíkem – jet opatrně, vyhýbat se výmolům a zacházet celkově se zbožím šetrněji.

Odvoz sazenic stromků a rostlin – máte-li zahradu, je závěsné zařízení Amsa a vozík nepostradatelným pomocníkem. Potřebujete převézt z obchodu vysoké túje, vzrostlé chryzantémy, mulčovací kůru, zeolit, substrát a rašelinu, písek, travní semeno? Zde platí opět zlaté pravidlo šetrného zacházení se zbožím, stejně jako u nábytku a spotřebičů.

stavební písek

Stěhování – jakýkoli typ stěhování se dá zvládnout svépomocí, pokud máme dostatek sil, nejsme příliš přetížení a vyčerpaní, jsme v dobré psychické kondici (doplňujeme do organismu hořčík a adaptogenní byliny), a máme k dispozici „kouli za autem“. Nepotřebujeme ani vozík, ten se dá pronajmout, a to velmi výhodně. Naložíme do něj chladničku i pračku, většina nábytku se dnes dá rozebrat, a zbytek věcí se vejde do kartonových krabic. Takto jsme hlavně pány svého času, stěhujeme pomalu, v poklidu, a třeba i postupně. Ušetřit za stěhovací firmu za to mnohdy stojí a navíc máme přesný přehled, kde se co nachází, a v jakém stavu.