Zahrádka za oknem

Nejen vegetariáni, vegani nebo vitariáni v dnešní době vítají možnost vypěstovat si některé rostlinky a bylinky vlastními silami. Dalo by se říci, že se to stalo doslova moderním trendem. Možná právě proto, že žijeme ve velice uspěchané době, se rádi zastavíme a pokocháme se svou bio produkcí.
lněné semínko

· Pěstování různých druhů rostlin a klíčků přináší tedy hned několik výhod.
a) bohatý přísun vitamínů a minerálů
b) radost z vlastní úrody
c) ozvláštnění a obohacení jídelníčku.
Jestliže si pořídíte vhodné nádoby na pěstování, pak máte zaručenu nejen snadnou péči, ale i nízké nároky na prostory a prostředí. Pěstovat můžete například na okně, kuchyňské lince nebo na balkóně. Tímto způsobem si vnesete i kousek přírody do svého domova. To bude jistě velice vítáno, pokud vaše okna směřují kupříkladu na rušnou ulici.
· Pozorování rostlinek, jak se snaží dostat ze semínek, je doslova terapeutická záležitost pro naše pocuchané nervy.
klíčky vojtěšky

Za pár hodin můžete večeřet

Pěstování je velice jednoduché. Jestliže využijete misku na klíčení https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/, pak ji stačí naplnit vybranými druhy semínek a jednoduše zalít vodou. Za pár hodin můžete vyrobit zdravou svačinku nebo lehkou, ale výživnou večeři. Je však důležité vědět, že je nutné dvakrát až třikrát denně vodu slít a proplachovat semínka.
· Celková doba namáčení je velice individuální.
– Některé obiloviny jsou připravené už za deset hodin.
– Luštěninám přidejte o pět hodin více.
Pokud využijete speciálních nádob, které jsou určené k domácímu pěstování a klíčení, pak získáte ještě jedno pozitivum. Tyto nádoby jsou vyrobené natolik vkusně, že nejen nenarušují interiér, ale mohou naopak působit jako vhodný designový doplněk. Kromě toho, že se hodí skutečně do každé místnosti, se i snadno udržují a dají se také použít opakovaně.