Testování nemocných

Ještě nedávno bylo zcela samozřejmé, že každý kdo měl příznaky onemocnění Covid-19 a obrátil se na příslušnou hygienickou stanici či lékařskou pomoc, pak ho čekaly PCR testy. To se samozřejmě dotýkalo i osob, které se setkali s danou osobou, u které se identifikovalo toto onemocnění. Pro někoho odběry vzorků byly velmi nepříjemnou záležitostí. Špejle zavedená do nosu nevěstila nic příjemného a čekání na výsledky až po dobu dvou dnů, ani to nebylo moc příjemné. Výsledky tohoto vyšetření se k jednotlivcům dostaly formou SMS. Je pravdou, že v současné době se sice nemění forma sdělení, ale jinak je tu poměrně velký pokrok.

zkumavka – antigenní test

Antigenní testy jsou rychlejší

V tomto případu jsou testy daleko rychlejší a výsledek testu je žadateli sdělen nejpozději do 30 minut od provedení a to přímo v místě odběru nebo podle žádosti je možnost odeslat výsledek formou SMS. Pokud je osoba pozitivní, tak musí se bez prodlení podrobit kontrolnímu testu metodou PCR. Antigenní testy na odběrném místě hradí pojišťovna a je možné testy opakovat po třech dnech. To je velmi dobrá zpráva pro všechny, kteří se musí pohybovat na frekventovaných místech. Často je jedinec infikovaný, a přesto je zcela bez příznaků. Testováním se tímto odhalí onemocnění a je možné zastavit další šíření.

žena s rouškou

Antigenní testy se dají zakoupit

Velkou výhodu mají tyto antigenní testy z nosu i v tom, že se dají zakoupit, a tak lze provést kontrolní odběr kdykoliv. Samotestování šetří rozhodně čas a v podstatě výsledek je znám dokonce už během 15 minut. Sada na testování je dobře dostupná a velmi přesná. Skutečně je velkým přínosem již ta skutečnost, že onemocnění se dá takto rozpoznat ihned v prvopočátku, než vůbec propuknou příznaky a nemoc postoupí do dalšího stádia. Navíc pojišťovny se podílí dotačně na koupi antigenního testu, avšak pouze 4x za měsíc. I to je finanční pomoc, ale předně se zkrátí tímto testováním doba čekání a nejistoty. Certifikované antigenní testy do nosu jsou rychlé a spolehlivé.