Překrásná Sydney

·         Sydney je nejstarším a největším městem Austrálie, ve kterém žije 4,5 milionů obyvatel. Bylo založeno již v robe 1788 jako první sídlo britské kolonie. Dnes vám město nabídne překrásné národní parky, spoustu překrásných zátok a pláží, a právem si vysloužilo přezdívku Světové město, a to díky široké nabídce kultury, zábavy, vzdělání, umění, módě i turismu.

Město leží na východním pobřeží Austrálie u Tichého oceánu. Na území Sydney se nachází 70 přístavů, z nichž nejznámější je její přirozený přístav Sydney Harbour, který svou rozlohou tvoří 50 km2. Díky tomu je také největším přístavem na světě.

·         Překrásné pláže lákají nejen turisty, ale také surfaře. Využívají je ale také místní obyvatelé, kteří zde po práci nacházejí odpočinek nebo různé sportovní aktivity. Pokud si chcete Sydney prohlédnout z trupu lodi, cestujte trajektem, který vám nabídne nejen skvělý výhled na celé město, ale také na jinak skryté zátoky, domky i pláže.

Sydney je vystaveno na kopcích okolo zátoky, nad kterou se dnes tyčí Opera House, což je oblíbená turistická atrakce. Má pět sálů, do kterých patří výstavní síň, koncertní sál, operní sál, dva divadelní sály, nahrávací studio, restaurace, bar a kino. V koncertním sále jsou dokonce umístěny největší mechanické varhany na světě, které mají celkem 10 154 píšťal. V roce 2007 byla Opera zapsána do světového dědictví UNESCO.

·         V tomto překrásném městě se každoročně koná mnoho různých festivalů, kulturních akcí, soutěží i australských i zahraničních vystoupení. Snad největší jsou zde oslavy nového roku, které doprovází pompézní ohňostroj, který každoročně přiláká téměř dva miliony turistů. Tento gigant trvá sice jen patnáct minut, ale vyjde v přepočtu na 7,2 miliony korun. Je to opravdu drahá barevná exploze.

Pokud budete chtít Sydney navštívit osobně, uvítá vás mimo jiné také mnoho hotelů, restaurací, barů a nákupních center.