Pražská autoškola v Holešovicích vás zve do ulic


Jak dobře znáte Prahu? Pokud se tu orientujete jen zběžně a v Praze přímo nebydlíte, anebo ano, ale znáte jen svou městskou čtvrť, máte možnost, pokud dosud nevlastníte žádné řidičské oprávnění, vyrazit do pražských ulic za volantem vozidla v rámci cvičných jízd. Pro někoho je to vysloveně adrenalin, někdo to spíše považuje za zvídavost, kdy má možnost proniknout do míst, kde nikdy nebyl. Každopádně dostat se autem do pražského pouličního prostředí znamená umět také vůz bezpečně řídit, a to není samo sebou. Někdo vás musí vést a věnovat se vašim dovednostem, upozorňovat na chyby a na všechna úskalí, která řízení vozidla provází.

cvičiště v autoškole

Autoškola v Praze disponuje jednou zásadní výhodou – seznámí vás se základními dovednostmi řízení automobilu v ostrém provozu, který patří k nejsilnějším a nejhustším ve střední Evropě. Jistě, že byste objevili i náročnější terény, například v Německu, ale Prahu lze považovat za nejnáročnější prostředí v naší zemi, a vy se musíte nejprve seznámit s automobilovým provozem tam, kde žijete. V porovnání s jinými autoškolami v okresních městech je v tomto směru ta pražská výhodnější, tedy pokud máte zájem osvojit si jízdu autem i tam, kde jsou v provozu tramvaje, a kde na sebe navazuje celá síť složitých křižovatek a dopravních situací.

dopravní kužel na cvičišti

Provoz za posledních padesát let značně vzrostl – toto si uvědomte a počítejte také s tím, že to bude mít určitý vliv i na vaši psychiku. Můžete se pak cítit za volantem vyčerpaní a unavení, a tomu je třeba se úspěšně bránit. Proto vám doporučujeme před jízdou raději střídmé, bezmasé pokrmy, namísto sladkostí spíše ovoce, do kapsy zásobu sušeného ovoce a oříšků pro doplnění energie a namísto alkoholu a černé kávy na posilněnou si dopřejte minerálku s hořčíkem na uklidnění a spolu s tím i pomerančový džus (bez cukru) a některou z adaptogenních bylinek, například Ženšen, který redukuje množství stresových hormonů v krvi a nastoluje hormonální rovnováhu.