Nakupování z čínských eshopů

Trendem dnešní doby je nakupování z čínských eshopů. Důvod nakupování je ten, že zboží bývá o polovinu levnější a s možností lepší dostupnosti. Dávat pozor bychom měli na kvalitu zboží ta občas neodpovídá kvalitě na obrázku. Proto existují čínské eshopy kde naleznete fotografie od lidí, co již zboží zakoupilo a můžete tak porovnat jeho kvalitu.
Nejznámější čínský fenomén je AliExpress kde naleznete zboží jako například: kosmetika, oblečení, hračky, elektronika, dekorace do bytu a mnoho dalšího na jedné jediné stránce. AliExpress si oblíbilo milión lidí z celého koutu světa. AliExpress funguje jako prostředník mezi výrobcem nebo prodejcem a zákazníkem. Výhodou tohoto eshopu je doprava zdarma, která je u většiny zboží. Nevýhodou je dlouhá čekací doba na zboží a také placení cla, které zvýší konečnou cenu za zboží. Platba lze jen platební kartou.
Peněženka, kreditní karta
Dalším čínským eshopem je GearBest, který funguje podobně jako AliExpress. Také naleznete zde spoustu různého zboží na prodej. Platit se dá pouze platební kartou. Nevýhodou tohoto eshopu je ta, že u většiny zboží není doprava zdarma. Výhodou GearBestu je ta, že sklady naleznete i u nás v České republice. To znamená, že nehrozí dodatečná platba cla ani DPH. Dodací lhůta je mnohem kratší než ze skladu v Číně.
Nákup, obchod
Méně známým čínským obchodem je Banggood. Tento eshop poskytuje nakupování nejlevnějšího zboží z Číny. Výhodou tohoto webu je již zmíněná nejlevnější cena a denně vysoký podíl návštěvníků. Nevýhodou je malá jazyková dostupnost. Celý eshop je v angličtině a vybrat si můžete také ze španělštiny, ruštiny, italštiny, francouzštiny a portugalštiny. Češtinu nebo němčinu bohužel na tomto webu nenajdete, a proto se musíte spokojit s angličtinou, kterou málo kdo ovládá. 
Pokud se rozhodnete pro nákup z čínských obchodů tak si dobře prostudujte jejich podmínky nakupování a určitě je dobré si pročíst recenze eshopu, které naleznete na internetu.