Jaká kosmetika proti vráskám opravdu funguje? Hledejte těchto 5 látek

Na kosmetickém trhu najdeme dlouhou dobu ingredience, které jsou osvědčené četnými testy. A je to právě kosmetika založená na nich, kterou musíte hledat, pokud nám záleží na omlazení.
krém ve sklenici

Složky proti stárnutí: vitamin C

Vitamin C je silný antioxidant, tj. látka, která neutralizuje volné radikály, které poškozují proteiny, které jsou zodpovědné za pevnost a pružnost pokožky. Mluvíme o kolagenu a elastinu, které lze popsat jako vlákna pro tvorbu tkáně. Kromě toho má vitamin C schopnost rozjasňovat sluneční (nebo stařecké) skvrny, které se vytvářejí v důsledku nadměrného vystavení UV záření. Za svou účinnost vděčí velmi malým částicím, které volně pronikají do hlubších vrstev kůže.
obličej spokojené ženy

Složky proti stárnutí: vitamin A

Vitamin A je opravdu celá skupina organických sloučenin, ve kterých najdeme mimo jiné: retinol, nebo beta-karoten. V průběhu let začíná dodávka tohoto vitamínu klesat, což je jeden z důvodů výskytu příznaků stárnutí. Proti tomu můžeme působit kosmetikou s vitaminem A, zejména retinolem. Tato látka zesiluje tloušťku kůže, stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu a posiluje schopnost bránit buňky před vnějšími faktory.

Složky proti stárnutí: AHA a BHA kyseliny

Kyseliny AHA a BHA stimulují pokožku k regeneraci a obnově. Výsledkem je, že vyhlazují jemné vrásky, rozjasňují hnědé skvrny a pokožku. Kůže tak získává mladistvý a svěží vzhled.

Složky proti stárnutí: UV filtry

Opalovací krémy chrání pokožku před škodlivými účinky UV záření, takže zpomalují její stárnutí. Rozdělujeme je na chemické a fyzikální (minerální) filtry. První z nich absorbuje UV paprsky, zatímco druhý je rozptyluje. V současné době jsou smíšené filtry považovány za nejúčinnější.

Složky proti stárnutí: kyselina hyaluronová

Tato složka patří do skupiny zvlhčovadel, tj. látek pohlcujících vodu. Jedna molekula může vázat až 250 molekul vody. Tuto vlastnost používáme mimo jiné při operaci augmentace rtů. Kyselina hyaluronová každý den funguje jako neinvazivní výplň vrásek. Díky pravidelnému používání je pokožka jemnější, zvlhčená a pevná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup