Jak se přestěhovat bez zbytečných nervů?

Stěhování je jedna ze životních etap, která čeká téměř na každého. Někdo stěhování z bodu A do bodu B zvládá s přehledem, u jiného stěhování předchází týdny příprav, hysterického pláče a propukajícího zoufalství. Se správnou přípravou přitom stěhování není žádná věda a zvládne ho skutečně každý z nás. Je už pak jen na nás, zda se rozhodneme spolehnout na své svaly nebo naopak dáme přednost stěhovacím službám, které většinu těžké práce odřou za nás.

Společné balení

Pokud jste se rozhodli přestěhovat v následujících týdnech, můžete si poblahopřát. Letní měsíce jsou totiž na stěhování ideální. Počasí už je vesměs stálé, při stěhování není zapotřebí neustále oblékat a zase sundávat bundy a kabáty a v místnostech se dá s klidným svědomím větrat. Navíc děti mají prázdniny a tak není problém je na pár dní odvézt k prarodičům, abyste vy i oni přečkali stěhovací proces ve zdraví. Stěhování má tu výhodu, že o něm mnohdy víme i několik měsíců dopředu, vše tedy můžeme naplánovat do posledního detailu. To, že nakonec vše dopadne úplně jinak, než jsme si představovali, je teď úplně vedlejší.

Hromada krabic

V první řadě je zapotřebí si rozmyslet, zda se rozhodneme přestěhovat na vlastní pěst nebo zvolíme některou ze stěhovacích firem, kterých je však u nás jako šafránu. Stěhovací služby jsou navíc natolik žádané, že hledání na poslední chvíli by se nemuselo oplatit. Pokud se přeci jenom rozhodnete spolehnout na sílu vašich paží, bez alespoň větší dodávky se zkrátka neobejdete. Rozměrné kusy nábytku se do osobního automobilu vtěsnají jen stěží. Ušetříte možná pár korun za stěhováky, ale vaše ruce a záda vám rozhodně za tuhle medvědí služby nepoděkují. Na příjezd stěhovací firmy se řádně připravte, vše uložte do krabic a polepte štítky s označením. Stěhovací firmy si povětšinou s demontáží a opětovným smontováním jednotlivých kusů nábytku hravě poradí.