Jak jsou na tom vaše matrace, čalounění křesel a koberec z hlediska čistoty


Představte si, že se jednoho krásného slunečného dne probudíte, máte zrovna volno, a před vámi je báječný den, kdy se chystáte někam ven do přírody. Usednete na kolo a podniknete sto kilometrů dlouhou trasu, takže se domů vrátíte až pozdě odpoledne, notně unavení, ale spokojení z vašeho sportovního výkonu. Ještě, než zavítáte do sprchy, posadíte se do křesla v obýváku, ale jelikož vás bolí záda, abyste si ulevili, natáhnete se na koberec. Vzápětí si tu všimnete několika fleků a ucítíte pronikavý odér, jako kdybyste si čichali k bosému chodidlu. Zašpiněný a zapáchající koberec raději vyměníte za postel, ale poté, co se jí odhodláte čistě povléknout, upoutá vaši pozornost zašedlá a podobně páchnoucí, zjevně propocená matrace.

prošívaná deka

Nenechte si pokazit den a berte situaci s nadhledem. Přiznejte si, že jste koberce naposledy čistili před dvěma lety a matrace snad ještě vůbec. Přitom právě tam se zdržuje nejvíce roztočů, jejichž výkaly bývají nejen zdrojem zápachu a znečištění, ale i významným alergenem.

čistá postel

V poklidu zvedněte telefon nebo napište objednávku na čištění koberců a čištění matrací v Praze od profesionální úklidové firmy a těšte se na okamžik, až zas budou vaše matrace i koberec voňavé a čisté. A možná, že vás při té příležitosti napadne zavolat i vašim rodičům a zeptat se jich, jak jsou na tom jejich matrace a koberce, že by se tato zakázka spojila v jeden celek. Úklidové firmy se však nespecializují pouze na postele, čalounění sedacích souprav a podlahové krytiny, můžete je požádat i o mytí oken a generální úklid domácnosti před vánočními svátky nebo při příležitosti nějakých společenských slavností, jako je svatba či promoce. Úklidová firma si také poradí i s náročnějšími činnostmi, jimiž jsou úklid po stěhování, po malířích, nebo po dílčí či celkové stavební rekonstrukci.