Jak doma zajistit ideální prostředí pro své mazlíčky?

Ohromná část populace pečuje ve svém bytě, domě či jen ve specializovaných zahradních prostorách o jejich mazlíčky, na které nedají dopustit. Jestliže též uvažujete o pořízení si sebemenšího zvířátka do domácnosti, pak brzy budete čelit nutnosti nakoupení potřebného vybavení a úpravě interiéru pro jeho co nejpříjemnější existenci. Na co se tedy zaměřit a jak ho učinit šťastnějším a spokojenějším ve vlastním působišti, případně čemu se vyvarovat?
kočka před domem
V první řadě dobře zvažte, zda budete moci svému zvířeti věnovat dostatečnou péči, neboť ať už bude domácnost přizpůsobená v jakékoli míře, v případě zanedbávání ze strany majitelů se nikdy šťastně cítit nebude. Jestliže jste si ovšem veškeré povinnosti dostatečně rozplánovali a zůstáváte v přesvědčení, že se mu budete moci věnovat, pak pokračujte následujícími kroky.
Vyvarujte se kabelům (a to především těm zapojeným do elektřiny), které se nacházejí relativně nízko, a tak by mohly zlákat k okušení. Opatřete je tedy ochranou vrstvou, nebo ukryjte na nedosažitelné místo. Stejně tak proveďte s možným elektronickým vybavením.
S čistícími prostředky, kosmetikou a odpadky pryč! Neriskujte, že se Vašemu tvorovi zalíbí prostředí neprozřetelných látek a vše udržujte v bezpečné vzdálenosti a uzavřené.
psi v posteli
Pozor na zavěšené či překypující kusy látky v podobě ozdobných ubrusů na jídelním stole, nebo jen záclon umístěných v oknech. Pro hravou bytost není žádným složitým úkolem strhnout svůj cíl na podlahu, nicméně spolu s ním i další předměty a tím přivodit nežádoucí zranění a škody.
Úpravy bude vyžadovat i flóra. Prověřte své rostliny a s jedovatými, špičatými, ostnatými a jinak hazardními kousky skoncujte – v nejlepším případě tedy obdarujte známé, aby se dostaly mimo Vaše vlastnictví. Nechcete-li tak učinit, vystavte je do nejvyšších bodů.
Přivození ideální atmosféry i pro nejmenší příslušníky a přírůstky rodiny by se rozhodně nemělo podceňovat, a proto apelujte na všechny výše uvedené záležitosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup