Hlídat lze


Je celá řada podniků, které se neobejdou bez vozidel nebo stavebních strojů. Prostě musí být jejich zaměstnanci mobilní a na stavbách musí být to, co maximálně usnadňuje práci a zvyšuje její efektivitu.
Musí tomu tak být, aby si na sebe takové firmy vydělaly. Prostě se bez podobné techniky neobejdou, tato na ně vydělává. A nejednou bohužel také není efektivní nebo dokonce prodělává. A sice proto, že automobily jezdí z místa na místo a stavební stroje jsou tu tam a tu onde na různých staveništích. A zkuste si to jenom ohlídat! To je přece (zdánlivě) zhola nemožné. Protože šéf nemůže být vždy a všude, nemůže se rozkrájet.auta na dálnici
A tak si někteří ze zaměstnanců přilepšují na úkor svého zaměstnavatele. Někdy podnikají černé jízdy, někdy využijí erární techniku při nějakém tom melouchu, někdy si odčerpají nějaké ty pohonné hmoty a někdy rovnou natankují své vozidlo na firemní účet, někdy ‚zprivatizují‘ to či ono. Nebo jsou naopak líní a poflakují se, namísto aby se svěřenou technikou pracovali.
To lze ale provádět pouze tehdy, když majitel firmy a tudíž i zmíněné techniky nemá zařízeno satelitní sledování vozidel Rmc-system.com. S tímto ‚hlídačem‘ totiž ty výše zmíněné lotroviny prakticky nelze provozovat. Nebo přesněji řečeno se jich lze dopouštět, ovšem s rizikem toho, že je majitel firmy či jím pověřená osoba odhalí. V tomto případě se totiž na zvolené kusy techniky umístí čidla a tato referují jak v reálném čase, tak i dodatečně ze záznamu, o tom, co se kde dělo. Komukoliv stačí usednout k počítači, zadat přihlašovací údaje a hned ví vše. A když takový šéf ví vše, je s nepravostmi páchanými v pracovní době a s firemními vozidly utrum. Dříve či později by se to provalilo a provinilec by si to odskákal.auto na ulici
A tím zmíněný systém chrání firmy před zbytečnými škodami. Které by mohly být skutečně nemalé. A tudíž se rozhodně vyplatí nějakého takového ‚hlídače‘ mít.