Auta

Jsou jich plné silnice, pohybují se ve všech směrech. Používají se ne jen jako pouhý dopravní prostředek, ale také jako prostředek umožňující záchranu životů i majetku. Auta tedy můžeme rozdělit na dopravní prostředky a na něco, co je životním stylem.
Jedním ze směrů životních je opravování a udržování starých automobilů, v podobě, v jaké byly v době své největší slávy, pořádání sjezdů těchto vozů, jejich výstavy i jízdy, kdy se lidé jedoucích v těchto vozech oblékají ve stylu takovém, do kterého patří jejich veterán, který má často velmi vysokou finanční hodnotu a do jeho údržby jsou investovány nemalé částky.
závodní auto v akci
Dalším životním směrem, týkajícím se aut, je tuning. Je to upravování vzhledu vozidla tak, aby z obyčejného vozu vznikl vůz zcela originální a jedinečný. Je to stylem života, kdy se též pořádají tuningové srazy a majitelé vozů se předhánějí v tom, kdo má svůj vůz lépe upravený. Ale pozor, zde je riziko upoutání pozornosti příslušníků pořádku, policie, protože ne všechny tuningové úpravy vozů jsou povolené.
Další skupinou jsou takzvaní závodníci, kteří upravují svá auta a jejich motory k tomu, aby byly rychlejší, stabilnější a vůbec nejrychlejší při konání rychlostních i orientačních závodů, které jsou mnohdy adrenalinovou zábavou a jsou velmi nebezpečné jak pro jejich účastníky, tak pro jejich diváky.
interiér auta s volantem
Takové rychlostní závody pořádané na běžných silnicích už stáli mnoho životů, nejen dospělých, ale také dětských, tak pozor, když už se chcete zúčastnit takovéto zábavy jako diváci, vyberte si raději bezpečnější místo, pokud se chcete ve zdraví vrátit domů ke svým rodinám, ke svým běžným životům. Každý závodní řidič chce vyhrát závody, ale nakonec často je rád, když vyhraje po nehodě ten největší závod, největší dar, který má a to svůj život. Riziko plynoucí ze závodů je vždy pro řidiče i jeho navigátora velmi nebezpečnou záležitostí.