Amazon Echo aneb proč komunikovat s umělou inteligencí?

Pokrok a neustálý vývoj ve světě techniky nás doslova zahrnuje novými věcmi. Co ale taková komunikace s umělou inteligencí zvanou Alexa? Co vše umí? K čemu se dá využít? Pro koho je ideální a naopak? Na jakém principu vše funguje?

mluvící osoba

Amazon Echo se představuje

Amazon Echo lze považovat za handsfree reproduktor, který je ovládaný pomocí lidského hlasu. Tímto je vám tak umožněna komunikace s umělou inteligencí volající se Alexa. Není jen o pouhé komunikaci, ale Alexa vám poskytne a zajistí mnoho užitečných informací i pomoci. Zkrátka s Alexou můžete zcela ovlivnit chod celé vaší domácnosti.

Vše funguje na bázi jednoduchého reproduktoru zvaného Alexa a snadným připojením k internetu. Pak si již můžete užívat služeb prostřednictvím této umělé inteligence.

 
Alexa aneb umělá inteligence vždy k vašim službám
 
Jakmile vyřknete slovo „Alex“, tak vždy po tomto oslovení můžete navázat komunikaci a zadávat různé příkazy a úkoly, jako například rozsvícení lampy před vaším probuzením, nastavení alarmu na budíku i jeho následné vypnutí, zapnutí topení apod. Amazon Echo je schopen fungovat se zařízením, mezi které náleží vypínač, světlo, atd.
 
Amazon Echo neboli Alexa vám vždy jasně rozumí, což je způsobeno, že pod světelným kruhem je umístěno sedm mikrofónů potlačující veškerý potenciální šum. Tím tak vám tato umělá inteligence bude rozumět i z větší vzdálenosti, a to včetně i při přehrávání hudby.
nota v hlavě
 
Spousta zábavy a ještě více muziky
 
Zábava spočívá v tom, že Alexa je schopna číst audio knihy i novinky ze světa internetu. Stejně tak dobře vás může informovat o dění ve světě, o sportovních aktualitách apod. Odpovídá na vaše otázky. Dokonce hýří i smyslem pro humor, dokáže vtipně reagovat a vás dobře pobavit. A pokud i to by bylo málo, tak vám může vyprávět i vtipy. Amazon Echo přehrává skladby. Alexa dokáže vyhledat i vaše oblíbené interprety, texty či přehrát celé album. Amazonu Echo zkrátka nelze odolat! Užijte si technickou věcičku se spoustou zábavy a nejen to.