Aby byla dovolená odpočinková

Všichni se na tento čas těšíme. Většina Čechů čerpá svou dovolenou na zotavenou dvakrát do roka. Nejčastější model je takový, že část volna si zaměstnanec bere v zimním období a v době volna se věnuje zimním sportům nebo zimní turistice. Další díl volných dní si pak vybírá v letním období, kdy se zas převážná většina lidí věnuje odpočinku u vody, letním sportům nebo letní turistice v horách. Psychologové velmi doporučují, aby se volno v ročních obdobích střídalo a každý člověk by měl uvažovat, zda mu vyhovuje horké podnebí nebo zda preferuje raději chladnější dobu

cestovní zavazadla

Jak vybrat to správné

          Dovolenou bychom měli vybírat v dostatečném předstihu, abychom se mohli v klidu rozhodnout, kde jí strávíme a jak.

          Když si vybereme určité destinace, je vhodné se dobře o zvolených místech informovat. Mnohdy kusé informace v katalogu cestovní kanceláře se zcela zidealizovanými fotografiemi často nalákají ke koupi takového pobytu, ale o to větší je pak zklamání. Měli bychom se ptát svých známých, kteří už třeba tato místa navštívili, prohlédnout recenze na internetu a načíst si vše o podnebí a zvycích destinace, kam míříme.

          Vybíráme podle možností, které nám dává náš zdravotní stav, záliby a mnohdy i dle kompromisu celé rodiny, aby si každý přišel na své. Je vhodné, aby místo, které chceme navštívit, bylo vybavené tak, jaké jsou naše potřeby.
cestovní taška

          Pokud jedeme na dovolenou s malými dětmi, musíme počítat s tím, že režim dítěte bude na prvním místě. Musíme vybrat takové místo, kde bude program jak pro malé děti, tak i pro nás. Dnes je možné vybírat zájezdy, kde se nám část dne o dítě postarají a my se můžeme věnovat svým zálibám. Také možnost vystřídat se v hlídání dítěte umožní všem zúčastněným zabavit se po svém.

          Bydlení je dalším bodem, který je velmi důležitý pro spokojenost klienta dovolenkového pobytu. Vybíráme si bydlení, které je blízké naší duši. Někdo touží po obrovském luxusním hotelu, jiný preferuje malou roubenou chalupu.

          Dobře zvažujeme, s kým chceme volné dny strávit. I nevhodná společnost může zkazit celé volno.

Pravidlo tedy je, abychom volné dny plánovali tak, aby co nejvíce vyhovovaly nám a našim spolucestovatelům. Není nutné vždy trávit dovolenou u exotického moře.  Vše je třeba volit dle své chuti a potřeb.